Zarząd Pionkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej ogłasza nabór na stanowisko:

Główny Księgowy (wymiar czasu pracy - pełny etat)

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe: ekonomia, finanse lub rachunkowość
  • min. 5-letnie doświadczenie w pracy na stanowisku Głównego Księgowego
  • komunikatywność, umiejętność pracy w zespole
  • bardzo dobra znajomość zagadnień księgowych i podatkowych
  • MS Office: w tym zaawansowana znajomość MS Excel
  • znajomość zagadnień płacowych
  • Mile widziane doświadczenie w księgowości spółdzielczej

Zakres obowiązków:

  • nadzór nad prowadzeniem księgowości Spółdzielni
  • nadzór nad działem księgowym i finansowym
  • zapewnienie prawidłowego i terminowego comiesięcznego zamknięcia ksiąg rachunkowych
  • koordynacja procesów zamknięcia miesiąca i roku
  • naliczanie podatków i składanie deklaracji podatkowych oraz sprawozdań statystycznych (VAT, CIT, raporty JPK, raportowanie do GUS itp.)
  • reprezentowanie Spółdzielni przed organami kontrolnymi
  • kontrola dokumentacji księgowej pod względem formalno–rachunkowym
  • wsparcie Zarządu Spółdzielni pod względem księgowym i podatkowym
  • dekretacja dokumentów zgodnie z ustawą o rachunkowości oraz ustawami podatkowymi
  • uzgodnienia kont rozrachunkowych
  • monitorowanie wszystkich księgowo – finansowych aspektów działalności Spółdzielni
  • opiniowanie planowanych inicjatyw gospodarczych pod względem zgodności z prawem podatkowym

Oferujemy:

  • umowę o pracę
  • pełny etat
  • praca stacjonarna
CV można składać osobiście w sekretariacie spółdzielni (pokój 112) lub przesłać mailem na adres e-mail: sekretariat@psmpionki.pl